OLED vs QLED: نبرد عناوین فناوری تلویزیون – میهن لادر

OLED vs QLED: نبرد عناوین فناوری تلویزیون

 


OLED vs QLED؟ ارگانیک یا کوانتومی؟ آسان است که با واژگان فنی اشتباه گرفته شود ، اما فریب نخورید: رقابت OLED vs QLED در حال شکل گیری است که امروز سؤال اصلی خریداران برتر تلویزیون است - با وجود اینکه هر دو OLED و QLED با ورود به بازار تلویزیون شگفت زده شدند.

از نظر فنی جانشین تلویزیون های پلاسما ، نمایشگرهای OLED به لطف پشتیبانی از امثال ال جی ، پاناسونیک ، سونی و هسنس - و برخی از عکس های بسیار عالی که بهترین راهنمای تلویزیون های OLED خود را دارند ، در سال های اخیر به سرعت در سطح بالایی قرار گرفته است.

از طرف دیگر ، تلویزیون QLED در سال ۲۰۱۷ - از نظر فنی به عنوان مجدداً از تلویزیون SUHD سامسونگ - به هیچ وجه بیرون نیامد - اما اکنون بخش عظیمی از تلویزیونهای سامسونگ را تشکیل می دهد.

اما آیا فناوری QLED همانطور که بسیاری ادعا می کنند ، اوج فن آوری تلویزیون فعلی است ، یا آیا این فقط فشار تبلیغاتی است؟ آیا فناوری OLED رقیب - تقریباً از همه مارک های تلویزیون دیگر پشتیبانی می شود - در واقع معامله واقعی است؟

اگر از کلمات اختصاری متنفر هستید و نمی دانید چگونه بین آنها شروع به انتخاب کنید ، این همان چیزی است که شما باید در مورد هر دو فناوری QLED و OLED تلویزیون بدانید - آنها چه هستند ، چه تفاوت هایی دارند و چه مارک هایی از آنها پشتیبانی می کنند.

سونی A1E OLED

Sony A1E OLED (اعتبار تصویر: سونی)

OLED چیست؟

جوانب مثبت و منفی OLED

طرفداران:
سبک تر و نازک تر (۲٫۵۷ میلی متر)
پیکسل های خود روشنایی
سیاهپوستان قانع کننده تر
سرعت تازه سازی سریعتر (۰٫۰۰۱ میلی متر)
داور و بدون تار

منفی:
اندازه صفحه نمایش محدود: ۵۵ ، ۶۵ ، ۷۷ اینچ (اکنون ۸۸ اینچ)
روشنایی خاموش (۱۰۰۰nits)
گران

نبرد بین QLED و OLED به بهترین وجه در یک جمله خلاصه می شود: QLED یک ترفند اشتباه از فناوری LCD موجود است ، در حالی که OLED یک فناوری کاملاً متفاوت است.

اصطلاح كليدي در اينجا «خود رها كردن» است. OLED - که مخفف Organic Light Emiting Diode است - از یک فیلم مبتنی بر کربن بین دو هادی استفاده می کند که هنگام عبور جریان الکتریکی ، نور خود را منتشر می کند.

از آنجا که پیکسل ها خودشان نور تولید می کنند ، در صورت نیاز به سیاه بودن ، کاملاً خاموش می شوند. این بدان معناست که هیچ نور پس زمینه ای LCD کم نور ، بلک های چشمگیر واقع گرایانه ، کنتراست به اصطلاح "نامتناهی" ، نرخ تازه سازی سریع رعد و برق و ایده آل برای روشنایی خاموش برای فیلم ها - اگر از نظر استانداردهای LED کم باشد. تماشای تلویزیون OLED برای اولین بار به شما این احساس نادر را می دهد که فقط شاهد چیزی واقعاً بسیار خاص هستید.

OLED در چند سال گذشته فقط در چند اندازه تلویزیون گیر کرده است - با توجه به مقیاس کوچکتر تولید آن در مقایسه با LED - اگرچه ال جی اکنون به یک ال جی ۸۸K اینچی OLED 88 اینچ گسترش یافته است و قصد دارد تا پنل های ۴۸ اینچی را توسعه دهد. انتخاب گسترده ای از اندازه های OLED را به بینندگان هدیه دهید.

  • تلویزیون OLED: راهنمای کامل ما در مورد فناوری پنل را بررسی کنید
  • غرفه های تلویزیون: پیدا کردن بهترین تلویزیون ایستاده با توجه به نیازهای سینمای اتاق نشیمن شما

سونی همچنین OLED را پذیرفته است.

سونی همچنین OLED را پذیرفته است.

QLED چیست؟

QLED جوانب مثبت و منفی

طرفداران:
سفیدپوستان درخشان
فوق العاده روشن (۲،۰۰۰ نیت)
اندازه اندازه صفحه نمایش بین ۴۹ تا ۸۸ اینچ

منفی:
نه باریک (۲۵٫۴ میلی متر)
بیش از حد روشن
سیاهپوستان کمتر متقاعد کننده
سرعت تازه سازی کندتر است

QLED به همان اندازه یک rebrand یک فناوری جدید تلویزیون نیست. تا سال گذشته سامسونگ تلویزیون های پرچمدار خود را SUHD نامید ، اما پرواز نکرد ، بنابراین اکنون آنها را QLED می نامند. بله ، بسیار شبیه OLED به نظر می رسد ، که یا تصمیمی برای گلزنی در ذهن مردم در خرید تلویزیون یا مجتمع های فرومایه نشان می دهد. یا هر دو. در واقع ، QLED - که مخفف Quantum-dot Light Emiting Diode است - با OLED بسیار متفاوت است.

عجیب ترین این است که تلویزیون های QLED تلویزیون QLED نیستند. یک تلویزیون QLED باید دقیقاً مانند تلویزیون OLED در داشتن صفحه ای که خود دارای احساسات است ، باشد تا بتواند پیکسل های فردی را روشن یا خاموش کند. تلویزیون های QLED سامسونگ نمی توانند این کار را انجام دهند ، و در واقع فقط یک فیلتر رنگ نقطه کوانتومی را جلوی نور پس زمینه LCD قرار می دهند. نام بردن از آن ها QLED زودرس است ، و در واقع باید آنها را LED QLCD-LED بنامیم. خوشبختانه ، حتی صنعت تلویزیون با حکایت اختصاری نتوانست با آن زندگی کند.

دیودهای کوانتومی با استفاده از نقطه کوانتومی معدنی در پنل QLED ، نور خود را منتشر نمی كنند ، اما در عوض ، مانند هر تلویزیون LCD ، با نور پس زمینه روشن می شوند. به همین دلیل آنها به اندازه تلویزیون های OLED نازک نیستند.

بنابراین ، واقعاً ، این یک فناوری نمایشگر نسل بعدی به هیچ وجه نیست ، فقط یک تکنیک تلویزیونی LCD است. با این حال ، این بدان معنا نیست که چشمگیر نیست - واقعاً خیلی خوب است.

سامسونگ Q90 QLED

بشکه های سامسونگ در سال ۲۰۱۹ با Q90 QLED (اعتبار تصویر: سامسونگ)

کدام مارکها از OLED & QLED پشتیبانی می کنند؟

نبرد بین OLED و QLED داستانی است در مورد برندسازی ، و همچنین در مورد رقابت کره جنوبی است. هر پنل OLED که در داخل هر تلویزیون OLED وجود دارد توسط LG Displays ساخته شده است و هر پنل QLED تنها توسط سامسونگ ساخته شده است.

تیم OLED:

اکثر مارک های تلویزیون در پشت OLED قرار دارند و معتقدند این فناوری برتر برای کیفیت تصویر است. مخالفت با آن دشوار است ، اما با وجود ال جی ، سونی ، پاناسونیک ، TP-Vision (تحت نام تجاری فیلیپس در انگلستان) ، Loewe ، Bang & Olufsen ، Skyworth و ChangHong که همگی در حال فروش تلویزیون های OLED هستند ، اما گرایش آنها بسیار گران است. سازنده LG Display فقط نمی تواند پنل های OLED به اندازه کافی سریع تولید کند تا هزینه کمتری به آنها وارد شود ، و این امر باعث می شود تلویزیون های OLED فقط به عنوان یک فناوری برتر تلویزیون برتر درجه یک ظاهر شوند.

تیم QLED:

سامسونگ به دلیل پایین بودن بازده تولید ، از تلاش های خود برای ساخت تلویزیون های OLED در سال ۲۰۱۴ صرفنظر کرد و فقط در سال ۲۰۱۷ دوباره صحبت از QLED را آغاز کرد. اکنون با درگیر کردن سایر شرکت ها سعی در رایج کردن این فناوری کرده است.

اگرچه مارک های QLED کمتر هستند ، اما به سرعت اتحادیه می شوند. سامسونگ ، Hisense به و TCL در سال ۲۰۱۷ به منظور پیشبرد توسعه QLED - و تغییر مجموعه های بیشتر QLED در بزرگترین بازار تلویزیون جهان ، چین ، تحت همکاری QLED Alliance در سال ۲۰۱۷ به هم وصل شدند.

پاناسونیک در نمایشگرهای OLED دو برابر شده است و چهار مدل جدید در سال 2019 ارائه شده است.

پاناسونیک در نمایشگرهای OLED دو برابر شده است و چهار مدل جدید در سال ۲۰۱۹ ارائه شده است.

(اعتبار تصویر: پاناسونیک)

آیا باید یک تلویزیون QLED یا تلویزیون OLED بخرم؟

اگر به دنبال تلویزیون ۵۵ اینچی با کیفیت بالا هستید ، یک تلویزیون OLED بخرید ، زیرا هر دو فناوری با همان اندازه قیمت مشابه دارند. اما اگر چیز دیگری در ذهن دارید - اندازه صفحه نمایش کوچکتر و یا بودجه کمتری برای بازی با آن - پیچیده تر از آن است.

از آنجا که نمایشگرهای ال جی باعث می شود همه OLED ها و سامسونگ ها همه QLED ها باشند ، ممکن است فکر کنید که می توان نتیجه گیری های بزرگی را در مورد اینکه کدام فناوری با بازی ها بهتر است - برای مثال - بازی ها تهیه کرد ، و این بهتر از فیلم ها است. این طور نیست. مانند سایر محصولات الکترونیکی مصرفی ، بستگی به (الف) میزان هزینه شما و (ب) انتخاب برای کدام مارک دارد.

پرچمدار سامسونگ QLED است تلویزیون QLED سامسونگ Q900R 8K، در حالی که LG E8 OLED بهترین فضیلت OLED را دارد. اگر می خواهید بهترین فن آوری هایی را که ارائه می دهید ببینید ، بررسی های ما را در مورد این دو مجموعه بررسی کنید.

هیچ چیزی درخشان تر از QLED سامسونگ نیست. (اعتبار تصویر: سامسونگ)

هیچ چیزی درخشان تر از QLED سامسونگ نیست. (اعتبار تصویر: سامسونگ)

آینده برای OLED و "واقعی" QLED

اگر بهترین کیفیت تصویر را دارید ، توصیه ای ساده است. یک تلویزیون OLED بخرید. با این حال ، این یک اتفاق نزدیک است ، و علاوه بر این ، این وضعیت ممکن است طولانی نباشد زیرا به اصطلاح تلویزیون های QLED ممکن است به زودی نور پس زمینه LCD را خنثی کنند تا در واقع به فناوری QLED مناسب تبدیل شود ... و بنابراین با OLED گیر بیفتد. نشانه QLED واقعی.

دیوید تت ، تحلیلگر بازار در "می گوید:" مجموعه های QLED واقعی ، مانند مجموعه های OLED ، خود رنج آور هستند و هنوز در بازار موجود نیستند ، اما پیش بینی می شود که در سال های آینده چنین باشد. " مشاوره در آینده. "هنگامی که منتشر شد انتظار می رود که هنوز چالش جدی برای OLED وجود داشته باشد ، زیرا بسیاری از مزایای مشابه OLED را همراه با چند اشکال احتمالی به همراه دارد."

شایعاتی مبنی بر ورود تلویزیونهای QLED به اصطلاح واقعی "QLED" که از خود ساکن هستند ، در سال ۲۰۲۰ از سامسونگ وارد خواهد شد. و همچنین خودآزار بودن - به اندازه تلویزیون های OLED که قادر به روشن و خاموش کردن پیکسل ها به صورت جداگانه هستند - تلویزیون های QLED "صحیح" باید مزیت درخشندگی خود را حفظ کنند. اگر گزارش های اخیر از دست داده باشد ، سامسونگ حتی می تواند با یک هیبرید OLED-QLED رقابت کند.

اگر آینده برای QLED روشن باشد ، افراد پشت پنل های OLED امیدوارند که یکی از ویژگی های بومی این فناوری ، انعطاف پذیری ، برنده روز باشد. تت می گوید: "مجموعه های OLED می توانند راه حل های صوتی جدیدی را ارائه دهند که برای ایجاد صدا لرزش پانل را مشاهده می کنند و همچنین می توانند عوامل شکل جدیدی را ارائه دهند ، هر دو به دلیل ماهیت انعطاف پذیر پنل." این هیچ چیز واضح تر از OLED قابل رویت ورودی ال جی ، LG Signature Series OLED R نیست ، که قادر است به درون تلویزیون تلویزیون فرو رود.

در حال حاضر این OLED است که بهترین کیفیت و گرانترین فناوری تلویزیون را به دست می آورد ، اما اگر LG Display نتواند میزان تولید خود را افزایش داده و اندازه صفحه نمایش بیشتری ایجاد کند ، آینده نزدیک تلویزیون اصلی همچنان می تواند متعلق به QLED باشد.

  • برای توصیه های برتر تلویزیون ما ، راهنمای ما را به بهترین تلویزیون های ۴K بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *