گوگل دودل از فیزیکدان جوزف پلاتو که اختراع آن به سینما منجر شد – CNET – تجلیل می کند – میهن لادر

گوگل دودل از فیزیکدان جوزف پلاتو که اختراع آن به سینما منجر شد - CNET - تجلیل می کند

 


جوزف پلاتو ، فیزیکدان بلژیکی افتخاری گوگل دودل ، دوشنبه ، اولین بار با آثار هنری مختلف در سطوح مختلف Google است.

گوگل

گوگل روز دوشنبه در حال جشن تولد ۲۱۸ میلادی فیزیکدان بلژیکی جوزف آنتوان آن پلاتو با یک دودل است که برجسته از اختراع او ، فنکنسیسکوپ است که توهم یک تصویر متحرک را ایجاد کرده و راه را برای صنعت فیلمبرداری و صنعت فیلم هموار می کند.

پلاتو در سال ۱۸۰۲ در بروکسل متولد شد ، با تحقیق خود درباره ادراک تصویری ، این دستگاه را اختراع کرد. گوگل گفت ، وی ابتدا به تحصیل حقوق پرداخت و به یکی از شناخته شده ترین دانشمندان قرن نوزدهم بدل شد ، و به خاطر کار خود در زمینه نوری فیزیولوژیکی ، تأثیر نور و رنگ به ویژه در شبکیه انسان به یاد آورد.

گوگل گفت ، پایان نامه دکتری پلاتو نحوه تشکیل تصاویر را روی شبکیه و با توجه به طول ، رنگ و شدت دقیق آنها شرح داده است. از این نتیجه گیری ها ، او دستگاه استروبوسکوپی خود را در سال ۱۸۳۲ با دو دیسک نصب کرد که در جهت های مخالف می چرخید. یکی دیسک پر از پنجره های کوچک بود ، به طور مساوی در یک دایره قرار داشت ، در حالی که دیگری دارای یک سری عکس از یک رقصنده بود. گوگل می گوید ، هنگامی که هر دو با سرعت مناسب روشن شدند ، تصاویر به هم می پیوندند و باعث ایجاد توهم یک رقصنده در حال حرکت می شوند.

و تقریباً شبیه به انیمیشن GIF مدرن ، phénakistiscope فقط می تواند یک حلقه مداوم کوتاه را نشان دهد.

هنر دودل توسط انیماتور و فیلمساز الیویا هویین ساخته شده است تا سبک پلاتو را منعکس کند. به گفته گوگل ، این اولین دودل است که آثار هنری مختلفی را برای سیستم عامل های مختلف - دسک تاپ ، موبایل و برنامه Google به نمایش می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *