SpaceX و Starlink در حال تغییر آسمان شب هستند ، و سریع – CNET – میهن لادر

SpaceX و Starlink در حال تغییر آسمان شب هستند ، و سریع - CNET

 


ann19035a

این تصویر از یک گروه کهکشان دوردست از رصدخانه لاول آریزونا ، توسط خطوط مورب از مسیرهای ماهواره های Starlink اندکی پس از راه اندازی آنها در ماه مه مشخص شده است.

ویکتوریا Girgis / رصدخانه Lowell

ستاره شناس سیس باسا وقت زیادی را صرف کار با تلسکوپ های رادیویی پیشرفته با هدف فضای عمیق می کند. اما در ۲۴ مه ۲۰۱۹ ، وی در نزدیکی رصدخانه مشهور رادیو داوینژلو هلند قدم گذاشت و در عوض به یک دوربین فیلمبرداری کوچک در آسمان شب اشاره کرد.

انتخاب قطار بیش از ۵۰ چراغ روشن که در حال شکل گیری بودند ، بیش از اندازه کافی بود. این جزو اولین ضبط های صورت فلکی SpaceX Starlink بود. این شرکت اولین گروه کامل خود را با ۶۰ ماهواره باند پهن و کمتر از ۲۴ ساعت زودتر راه اندازی کرده بود.

SpaceX به دنبال ارسال هزاران ماهواره به مدار پایین زمین با هدف خالی کردن کره زمین با دسترسی به اینترنت باند پهن است که هر کس می تواند تقریباً از هر کجا به آن متصل شود (برای یک قیمت).

باسا این ویدئو را با اشتیاق توییت کرد و آنرا "نمای خارق العاده" و "باید دید" است.

اما پس از آن او شروع به اجرای شماره ها کرد. وی محاسبه كرد كه در صورت وجود حدود ۱۶۰۰ ماهواره Starlink در مدار ، حداكثر ۱۵ چراغ روشنایی در بیشتر تابستان ها در بیشتر مناطق آسیا ، آمریکای شمالی و اروپا در طول تابستان قابل مشاهده خواهند بود.

"حتی در بهار ، پاییز و زمستان ، تقریباً نیمی از اینها است Starlink ماهواره ها در هر زمان تا سه ساعت قبل از طلوع آفتاب و سه ساعت بعد از غروب خورشید قابل مشاهده خواهند بود. بسته به چقدر روشن بودن آنها به پایان می رسد ، این تأثیر چشمگیری بر شخصیت آسمان شب خواهد گذاشت. " او نوشت در ماه می.

در پایان سال ۲۰۱۹ مشخص شد که ماهواره های Starlink بازتاب بیشتری نسبت به SpaceX یا اخترشناسان داشته اند.

جفری C. هال ، از رصدخانه لاول ، در جلسه ژانویه انجمن نجوم آمریکایی در ژانویه به خبرنگاران گفت: "چیزی که همه را به طور غافلگیر کننده ، عمیقاً تعجب آور کرد ، روشنایی کاملی بود."

با SpaceX قرار است روز یکشنبه ۶۰ ماهواره دیگر را به بازار عرضه کند، هفته آینده نزدیک به ۳۰۰ نفر از روترهای مدار در آسمان وجود دارد. این شرکت تا پایان سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۶۰۰ هدف را هدف قرار داده است. این فقط آغاز است.

SpaceX شكست FCC را براي راه اندازي نزديك به ۱۲۰۰۰ ماهواره دارد و كاغذهايي را با اتحاديه بين المللي ارتباطات ارائه داده است كه نشان مي دهد شايد دوست داشته باشد. راه اندازی ۳۰،۰۰۰ علاوه بر آن.

از نظر کمی ، تخمین زده می شود که بشریت از دهه ۵۰ تا کنون کمتر از ۹۰۰۰ ماهواره را راه اندازی کرده اند.

Bassa اعداد و ارقام را در صورت فلکی Starlink با اندازه کامل تأیید شده با FCC و همچنین ناوگان ماهواره ای کوچکتر که توسط OneWeb و Amazon ساخته شده بود ، اجرا کرد. وی دریافت که تعداد ماهواره های قابل مشاهده در آسمان شب به نسبت اندازه کلی صورت های فلکی افزایش می یابد. بنابراین اگر SpaceX بدون درک این مسئله که چگونه ماهواره ها کم نور تر شوند ، دامنه کامل جاه طلبی های خود را برای Starlink بشناسد ، می توان انتظار داشت که تقریباً در هر لحظه بیش از ۱۰۰ نقطه از نور را در پرواز در آسمان آسمان مشاهده کنیم.

شبیه سازی های اخیر نشان داده اند که حتی با ۲۵۰۰۰ ماهواره در مدار زمین کم ، اکثریت قریب به اتفاق با چشم غیر مسلح می توانند ضعیف باشند ، اما مقدار قابل توجهی از عدم اطمینان باقی مانده است.

اتحادیه بین المللی نجوم در بیانیه ای در ۱۲ فوریه اعلام کرد: "ظاهر آسمان شب بکر ، به ویژه هنگامی که از سایت های تاریک مشاهده می شود ، تغییر خواهد کرد ، زیرا ماهواره های جدید می توانند به طور قابل توجهی روشن تر از اشیاء دست ساز موجود در مدار باشند." نتایج شبیه سازی

SpaceX بلافاصله به یک سری سوالات برای این داستان پاسخ نداد.

با وجود ماهواره های Starlink که در این مرحله اولیه با مشاهدات نجومی روبرو بوده اند ، اخترشناسان و وعده ای از SpaceX برای همکاری با دانشمندان و رفع هرگونه نگرانی از آنها اخراج شده اند. "DarkSat" آزمایشی با روکش به معنای کمتر بازتاب آن بود با یک دسته از ماهواره های Starlink راه اندازی شداما مشخص نیست که آیا این رویکرد می تواند مؤثر باشد یا خیر.

پوشش تاریک ممکن است باعث شود ماهواره گرما بیشتری از خورشید و در نهایت نقص داشته باشد. هنگامی که باسا تلاش کرد DarkSat را در ماه ژانویه رصد کند ، به نظر نمی رسید که خیلی سخت تر از خواهر و برادرهای Starlink بدون پوشش خود باشند. اخترشناسان دیگر ، از جمله تیری لگول ، مشاهدات مشابهی را در فیلم زیر ثبت کردند. باسا امیدوار است به زودی نگاه دیگری بیندازد تا ببیند دقیقاً با ماهواره آزمایشی چه اتفاقی می افتد ، اما به من گفت که هوا تاکنون غیرقابل همکاری بوده است.

SpaceX همچنین روی نرم افزاری کار کرده است که رصدخانه ها می توانند از آنها برای برنامه ریزی مشاهدات نجومی خود به روشی استفاده کنند که از ماهواره های Starlink جلوگیری کند.

اتحادیه بین المللی نجوم در سؤالات متداول در وب سایت خود می گوید: "با این وجود ، ممکن است برخی از رصدخانه ها مجهز به استفاده از چنین برنامه نرم افزاری نباشند." "همچنین ، هنگامی که تعداد ماهواره ها بیش از حد زیاد می شوند ، ممکن است برنامه های اجتناب به همان اندازه پیش بینی شده کارایی نداشته باشند."

نگرانی های دیگری نیز وجود دارد.

مدیریت مقدار بی سابقه ای از ترافیک مداری یک بازی پر مخاطره است. تعداد کمی از تصادفات تصادفی می تواند تعداد زیادی از قطعات زباله را ایجاد کند که در نتیجه باعث برخورد بیشتر شود. که در بدترین سناریو ، معروف به سندرم کسلر،
برخورد آبشارها باعث می شود تا مدار بیابانی غیرقابل دسترسی شود و دسترسی به فضا و شبکه های جهانی ارتباطات ما را قطع کند.

SpaceX و دیگران متعهد شده اند که مسئولیت ترافیک ماهواره ای خود را با مسئولیت پذیری و فعالانه مدیریت کنند ، از جمله آنها پیشروی و فراتر از آنچه را که تنظیم کننده ها می خواهند با ماهواره های دورگردی که دیگر عملیاتی نیستند ، اداره می شوند ، بنابراین آنها در فضای سالم می سوزند.

اما طولی نکشید که Starlink باعث اضطراب سایر اپراتورهای مداری شد. ماهواره Starlink از اولین گروهی که در ماه مه راه اندازی شد ، تقریباً به ماهواره آژانس فضایی اروپا در سپتامبر نزدیک شد ، وادار كردن ESA براي انجام يك مانور اجتناب از برخورد" برای اولین بار.

صورتهای فلکی به رشد خود ادامه می دهند

SpaceX هر چند هفته به راه اندازی دسته های جدیدی از ماهواره های بدون پوشش ، بسیار بازتابنده Starlink می پردازد و رقیب آن OneWeb نیز در حال گسترش است تا استقرار ماهواره های خود را افزایش دهد. علیرغم اعتراض های اخترشناسان ، که شروع به انتشار نامه های سرگشاده و انتشار دادخواست های گسترده می کنند ، شرکت های فضایی انگیزه های محکمی برای ادامه سریع اندازه اندازه های صورت فلکی ماهواره ای خود در این بین دارند.

در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۱۸ ، FCC به SpaceX چراغ سبز داد تا اولین فاز Starlink را که شامل ۴،۴۲۵ ماهواره است ، راه اندازی کند. اما این مجوز با این شرط همراه است که نیمی از آن ماهواره ها ظرف شش سال راه اندازی و به بهره برداری برسند. این بدان معناست که SpaceX باید طی چهار سال آینده نزدیک به ۲،۰۰۰ ماهواره دیگر را پرتاب کند ، یا حدود ۴۰ ماه در ماه ، با فرض اینکه هر ماهواره ای را که پرتاب می کند به مدار عملیاتی خود برسد و بدون حادثه کار کند.

این توضیح می دهد که چرا SpaceX به سادگی پرتاب خود را متوقف نکرده است در حالی که می گوید چگونه می توان ماهواره های آن را بازتاب کمتری داشت. احتمالاً فشار برای ادامه رقابت پیش روی شما قرار دارد ، زیرا رقیب OneWeb شروع به راه اندازی صورت فلزی پهن باند می کند و Project Kuiper آمازون در انتظار بال است.

همچنین ممکن است یک فشار برای پول نقد در عجله طلای ۵G آینده وجود داشته باشد. در حالی که Starlink به اینترنت با استفاده از گیرنده اختصاصی خود مانند سایر ISP های ماهواره ای ، دسترسی به اینترنت خرده فروشی را به فروش می رساند ، موسک پیشنهاد کرده است که Starlink همچنین می تواند دسترسی عمده فروشی اینترنت یا "backhaul" را به اپراتورهای شبکه ۵G بفروشد.

اخیراً ، SpaceX COO گوین شوتول پیشنهاد کرده است که این شرکت ممکن است به دنبال چرخش تجارت Starlink باشد. براساس آخرین پرونده های FCC ، SpaceX قبلاً دارای یک شرکت خواهر ، خدمات SpaceX است که ایستگاه های زمینی Starlink را به بهره برداری می رساند.

به گفته بلومبرگ ، "شوتول" هفته گذشته به گروهی از سرمایه گذاران خصوصی گفت: "در حال حاضر ، ما یک شرکت خصوصی هستیم ، اما Starlink نوع مناسبی از تجارت است که می توانیم پیش برویم و عمومی شویم."

دلیل دیگری که سرعت راه اندازی Starlink احتمالاً به زودی کاهش نمی یابد ، ایجاد یک برنامه برای IPO نهایی است.

پرونده برای دادگاه

تنش میان عجله برای فرستادن هزاران ماهواره به مدار و ناراحتی در مورد پیامدهای ناخواسته آنها ، برخی بیانگر این مسئله است که باید بلافاصله در دادگاه حل شود.

سه نفر از ستاره شناسان ایتالیایی ، به سرپرستی استفانو گالوززی از رصدخانه نجوم روم ، اخیراً یک مقاله آکادمیک نوشتند که حاکی از آن است که دولت ایالات متحده می تواند تحت معاهده خارج از فضا سال ۱۹۶۷ از طرف ملت دیگری در دادگاه بین المللی دادخواست شود.

منطق اینجا معاهده می گوید که هر کشور در نهایت مسئول ماهواره هایی است که توسط اشخاص خصوصی مستقر در قلمرو خود راه اندازی شده است. از آنجا که SpaceX یک شرکت آمریکایی است ، دولت ایالات متحده از نظر فنی نسبت به سایر کارها در مورد آنچه که SpaceX در فضا انجام می دهد ، پاسخگو است.

SpaceX و Starlink در حال تغییر آسمان شب هستند ، و سریع - CNET

 - میهن لادر

اکنون بازی: این را نگاه کن: آیا ماهواره های SpaceX Starlink آسمان شب را خراب می کنند؟

۲:۵۷

با این حال ، شکایت از دولت ایالات متحده در لاهه مستلزم آن است که ایالات متحده به صلاحیت دادگاه بین المللی تسلیم شود. کارشناسان قانون فضا فکر می کنند که این امر بسیار بعید است.

مایکل لستنر ، وکیل متخصص در قانون و سیاست فضایی می گوید: "شانس کشور دیگری که ایالات متحده را به دیوان بین المللی دادگستری بکشاند ، باریک است ، اما کمتر تحت شکایت در مورد معاهده فضای بیرونی".

اگرچه ممکن است مطرح کردن این موضوع در دادگاه بین المللی تقریبا غیرممکن باشد ، جوآن گبریوویچ ، سردبیر ارجاع مجله ژورنال قانون فضا ، می گوید: پیمان بیرونی فضا هنوز به استارلینک و سایر صورتهای فلکی که بر کار منجمان تأثیر می گذارد ، اهمیت دارد. .

وی به من گفت: "ماده ۹ پیمان فضا بیرونی می گوید كه امضا كنندگان باید از مداخلات مضر در استفاده از فضا توسط سایر امضا كنندگان جلوگیری كنند ، بنابراین این سؤال مطرح می شود كه میزان آلودگی نور تا چه اندازه دخالت مضر است."

در قانون آمریکا مقدماتی برای کنترل مشاغل تجاری وجود دارد که به دنبال تغییر دیدگاه ما از فضا از زمین هستند. یك بخش از كدهای آمریكا به طور خاص ممنوع است "تبلیغات ناعادلانه فضایی" ، بنابراین احتمالاً برای SpaceX امكان پذیر نیست كه از تصاویر قطارهای ماهواره ای خود كه در هر آسمان در هر بازاریابی Starlink استفاده می كنند ، استفاده كند.

یک محیط عملیاتی جدید

شایعات دیگری در جامعه حقوقی در مورد Starlink و تأثیر آن در نحوه دریافت نور ستاره در زمین وجود دارد.

رامون رایان ، دانشجوی رشته حقوق و سردبیر ورودی مجله سرگرمی و فناوری Vanderbilt Journal ، تحقیق در مورد این موضوع را انجام داده است و فکر می کند FCC ممکن است یک قانون زیست محیطی فدرال را در اعطای SpaceX پیش بینی کند تا بتواند تعداد بی سابقه ای را آغاز کند. ماهواره ها او این استدلال را در مقاله ای طولانی ارائه می کند ، پیش نویس که او با من به اشتراک گذاشت ، قرار است تابستان امسال در مجله منتشر شود.

FCC با این فرضیه سالها فعالیت کرده است که ماهواره های تجاری هیچ گونه اثرات نامطلوبی بر محیط زیست ندارند و از این رو به طور قاطع از بررسی های دقیق زیست محیطی مورد نیاز قانون سیاست ملی محیط زیست مستثنی هستند.

جالب اینجاست که ناسا پرتاب های خود را از بررسی محیط زیست جدا نمی کند ، اگرچه این روند را با استفاده از یک بررسی واحد برای پوشش راه اندازی های معمول مشابه ساده می کند. رایان اظهار داشت كه FCC ممكن است عاقلانه عمل كند كه رویكرد ناسا را ​​اتخاذ كند و تأثیرات زیست محیطی صورتهای ماهوارهای را در نظر بگیرد.

SpaceX و Starlink در حال تغییر آسمان شب هستند ، و سریع - CNET

 - میهن لادر

اکنون بازی: این را نگاه کن: SpaceX اولین دسته از ماهواره های Starlink را راه اندازی کرد

۷:۰۵

"دادگاه احتمالاً می یابد كه FCC موظف است پروژه های تجاری ماهواره ای را در زیر بررسی كند [the National Environmental Policy Act] از آنجا که احتمالاً این پروژه ها تأثیرات مستقیمی ، غیرمستقیم و تجمعی بر محیط زیست دارند. "

سخنگوی FCC به من گفت: "ما این نظریه را به شدت رد می کنیم." "عمل FCC در تصویب یکدست به کارگیری SpaceX کاملاً قانونی بود. این دستور منطقی کاملاً قانونی را بر اساس سوابق عمومی فراهم می کند - که اتفاقاً هیچ نظری درمورد این انتقادات بعد از واقعیت درج نکرد."

با این وجود ، رایان اظهار داشت که FCC می تواند ارزیابی زیست محیطی از اجزای ماهواره ای را که معمولاً استفاده می شود ، انجام دهد. سپس اپراتورهای ماهواره می توانند صورت های صور فلکی خود را برای تصویب این ارزیابی از صفحه بویلر طراحی کنند و از این طریق از انجام یک بررسی طولانی مدت از پروژه خاص خود جلوگیری کنند.

رایان نتیجه می گیرد: "با این کار ، FCC در صنعت ماهواره ای تجاری استاندارد هایی را ایجاد می کند که رشد اقتصادی و ثبات را ارتقا می بخشد و ضمن تعهد کنگره به دولت فدرال نیز به منظور پیش بینی اثرات زیست محیطی اقدامات خود عمل می کند."

همانطور که اکنون درست است ، هیچگونه چالش حقوقی برای Starlink یا دیگر صورت های فلکی ماهواره ای رقیب ارائه نشده است.

طبق گفته FCC ، Listner و سایر کارشناسان حقوقی ، SpaceX در اخراج Starlink از زمین پیروی از نامه این قانون را دنبال کرده است. این شرکت همچنین با گروه هایی از اخترشناسان همکاری کرده است تا علیرغم اینکه هیچگونه قانونی برای انجام این کار ندارند ، نگرانی های خود را برطرف کند.

برخی اخترشناسان حتی استدلال می كنند كه قول استارلینك مبنی بر دسترسی به اینترنت پهن باند برای تقریباً در هر مکانی ، ممكن است ارزش علمی داشته باشد.

ستاره شناس پاملا گی می نویسد: "ما انتخابی داریم که یا مردم را به اینترنت نفی کنیم ... در این روند آنها را از فرصت های آموزشی ، مالی و سایر فرصت ها (یا) نجوم مبتنی بر زمین آسان تر می کنیم." "بله ، آسمان پر از ماهواره خواهد بود ، اما چه چیز خوبی بیشتر است؟"

این بحثی است که احتمالاً تا ماهها و سالها ادامه خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *